Консервація велосипеду на зимовий період

Зберігати велосипед краще всього у сухому приміщенні без різких перепадів температури, оскільки волога і конденсат прискорюють утворення іржі на деталях. Таким чином ваш велосипед буде готовий до активного сезону і ви швидко без проблем почнете кататись весною.

Консервація велосипеду на зимовий період

Поради велосипедистам, які не планують закривати сезон:

1. Про сіль та бруд. Сіль та реагенти, якими посипають дороги, можуть агресивно впливати на велосипед і призводити до корозії як алюмінієвих, так і сталевих деталей, а надлишок бруду значно зменшує ресурс деталей.

Суттєво зменшити такий вплив можна елементарно почистивши велосипед перед стоянкою.
Заведіть у місці зберігання велосипеду велику щітку, якою після поїздок почистьте механізми (перемикачі, зірки, гальма) та раму і колеса від снігу і бруду.

2. Про сталеві рами. Якщо ви власник велосипеда з рамою зі сталевою рамою (або з хром-молібденового сплаву), рекомендуємо перед осінньо-зимовим сезоном провести антикорозійну обробку труб зсередини, використавши спеціальні засоби чи звернувтись до веломайстерні та зафарбувати глибокі зовнішні подряпини та сколи фарби.

3. Про ланцюг. Не забувайте регулярно змащувати ланцюг спеціальними велосипедними мастилами для вологих погодних умов. (Wet lube)

4. Про вилки. Власникам амортизаційних вилок варто регулярно витирати бруд з робочих поверхонь, використовувати силіконовий спрей та зменшити міжсервісні інтервали – зверніться за порадою до веломайстра.
5. Про гальма. Регулярно перевіряйте стан гальмівних колодок, щоб не допустити пошкодження ободу чи гальмівного диску через несвоєчасну заміну, так як ресурс колодок восени і взимку зменшується через вплив бруду.

6. Про покришки. Використовуйте якісні брендові велосипедні шини. Їх матеріал не так сильно твердіє на холоді і не втрачає щеплення з дорогою, на відміну від шин економ сегменту.

7. Про світло. Взимку дуже короткий світловий день, а залишитись без освітлення на дорозі ще те випробування. Не кажучи вже про небезпеку для життя та здоров’я. Тому яскраве та якісне світло (передня фара і задня блимавка) – обов’язкові!
Перед виїздом перевіряйте рівень зарядженості фар. Враховуйте, що при низьких температурах батареї швидко розряджаються. Для довготривалих поїздок варто захопити з собою Power Bank або мати резервний ліхтар.

8. Про одяг. Найкращий спосіб не мерзнути і не пріти на велосипеді – використати правило багатошаровості. Тобто, краще одягти дві тонші кофтини ніж одну дуже теплу. Якщо стане жарко ви можете зняти зайвий шар одягу тим самим покращити терморегуляцію тіла та уникнути застуди.

Уникайте бавовняного натільного одягу! Особливістю бавовни є довший у порівнянні з синтетикою час висихання. Під час довгих зупинок ваше тіло охолоджується і в таких умовах дуже легко перемерзнути і захворіти. Найкращим варіантом буде обрати тонку синтетичну термобілизну. Вона швидко вбирає вологу зі шкіри та швидко висихає.

9. Про кольори та помітність на дорозі. Взимку водії не очікують побачити на проїжджій частині велосипедиста. З цим треба змиритись… і працювати над своєю помітністю. Адже чорна постать без світлових елементів, яка перетинає дорогу по діагоналі має великі шанси опинитись на капоті автомобіля і зламати чиєсь життя.
Найкращі кольори для катання на велосипеді – ядучі, неонові. Використовуйте світловідбиваючі смужки та жилетки, вони прекрасно працюють у парі зі стаціонарним велосипедним освітленням.

10. Про шоломи. Шоломи рятують життя! Хтось може не погоджуватись з цим, але існує велика кількість випадків, коли наявність даного аксесуара рятувала свого власника від серйозних травм або навіть смерті. Ми рекомендуємо використовувати їх для поїздок на будь-які відстані.
11. Керування велосипедом у зимових умовах.

Будьте обережними при наїзді на дорожню розмітку та плитку-вони можуть бути вологими і слизькими навіть в плюсову температуру.
Заздалегідь плануйте гальмування та уникайте різких маневрів. Робота гальм велосипеду в зимових умовах може і буде відрізнятися від звичної роботи влітку.
Відмовтесь від поїздки велосипедом в умовах ожеледиці та нестабільних перепадів температур і не забувайте слідкувати за прогнозом погоди.

Команда веломагазину Rexbike бажає вам безпечної їзди за будь-яких умов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.