Літопис Гостомеля продовжується на монументах

Літопис Гостомеля продовжується на монументах

Гостомель відроджується, за останні два роки, розпочався справжній ренесанс у багатьох сферах життєдіяльності древнього містечка, особливо благоустрої, відремонтовано 10 доріг, ще більше простелено тротуарів, здійснено ремонт навчальних закладів, нещодавно здійснено масштабну акцію озеленення, висаджено 525 дерев і кущів. Завтра Гостомель святкує свій ювілей — 525 річчя, на площі перед найдавнішим склозаводом, який вже перейшов столітній рубіж. А ще разом з усією Україною відзначає ще три свята: Покрови Богородиці, захисників України й козацтва.

Літопис Гостомеля продовжується на монументах

Доля щедро подарувала, як нікому, такий день, наче зауважила на багатій історії селища. «А тих, хто не забуває минулого та своїх героїв, той вартий гідного сьогодення й майбутнього, й ми все робитимемо для цього,— наголосив на відкритті стели Алеї козацької слави Юрій Прилипко,— завтра ми відкриватимемо ще два пам’ятники, героям АТО (ООС), митрополиту Петру Могилі, це частина нашого літопису, тепер відзначена на монументах».

Валентин Собчук і Олексій Литвин, автори проекту стели Алеї козацької слави розповіли про саму ідею, яка стала втіленням завдячуючи впровадженню такого демократичного інструменту громадської ініціативи, як громадський бюджет, ідейними натхненниками та організаторами котрого є депутат ГСР Надія Скуратівська і керуючий справами виконкому Світлана Чечко. Стела Алея козацької слави, за повідомленням авторів, є своєрідною сторінкою літопису Гостомеля, пов’язана з іменами чотирьох козацьких ватажків: Семена Полозовича, який укладав перший козацький реєстр, Семена Палія, який боровся за єдність і свободу України та заклав у Гостомелі церкву Покрови Богородиці, гостомельського сотника Єрмули Басаренка, який під знаменами Богдана Хмельницького брав участь у Визвольній війні, отамана УНР Федора Орлика.

Алея козацької слави в майбутньому матиме продовження, фотозону, де будуть скульптурні елементи, можливо кінь, легендарна шабля Семена Палія, яка важила 16 кілограмів та інформаційних обелісків про славну епоху козацтва, що стала основою відродження України. Наразі біля стели висаджено декоративні рослини, і символ України — калину.

Під час урочистого відкриття виступила зі зворушливими піснями про наших героїв народна артистка України Світлана Мирвода, відомий краєзнавець Юрій Мельничук. Також нагороджені Почесними грамотами за патріотичне виховання в художньому слові літератари й краєзнавці: Володимир Симоненко, Анатолій Зборовський, Валерій Пісний, Володимир Кузнєцов. А під час другої частини, присвяченій козацькій епосі Гостомеля, що проходила в селищній бібліотеці, письменник Валентин Собчук і директор історико-краєзнавчого музею Анатолій Зборовський розповіли про героїв козацької доби, зокрема про Семена Палія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.